Відзнака імені Олексія Курінного

6 вересня 2019 року у другу річницю загибелі Олексія ініціативна група його друзів заснувала відзнаку його імені.
Відзнака щороку на конкурсній основі втручатиметься студенту або студентці Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА). Із повними умовами отримання відзнаки можна ознайомитись за посиланням.
Олексій Курінний був справжнім могилянцем: у 2003 році з відзнакою закінчив гімназію «Києво-Могилянський колегіум» у Києві, того ж року вступив на Факультет правничих наук (ФПвН) НаУКМА, де отримав дипломи бакалавра (2007) та магістра (2009), обидва з відзнакою. Із 2009 року працював старшим викладачем кафедри міжнародного права та спеціальних правових наук ФПвН Могилянки, паралельно ставши здобувачем наукового ступеня «доктор філософії» на кафедрі загальнотеоретичних та державно-правових наук.
Олексій віддав Могилянці кращі роки свого короткого і сповненого важливих звершень життя. Він любив свій університет і був переконаний, що його метою є виховання еліти української нації на базі патріотичних ідеалів. В руслі цієї великої мети організовував у НаУКМА конференції, зустрічі з визначними діячами та інші заходи національно-патріотичного спрямування. Був першим куратором націонал-консервативного студентського об’єднання «Український студент», заснованого у НаУКМА у 2011 році. Така суспільно-політична позиція викликала невдоволення лівих та ліво-ліберальних сил, що набували дедалі більшого впливу в університеті.
У рік загибелі Олексія (2017) ліворадикальними групами за потурання адміністрації НаУКМА проти нього було організовано провокацію. За популярною серед радикальних феміністок схемою його було бездоказово звинувачено у «домаганнях». Утворена адміністрацією НаУКМА спеціальна комісія так і не знайшла жодних доказів того бруду, який поширювали ліваки у ЗМІ. Однак, все одно, рекомендувала не подовжувати з ним контракт. У результаті Олексія спочатку змусили публічно покаятися, а потім — звільнили.
На сьогодні представники адміністрації НаУКМА на пропозицію офіційно заснувати відзнаку імені Олексія Курінного вирішили відповісти мовчанням. Ми ж не будемо мовчати. Метою відзнаки є збереження пам’яті про Олексія у стінах його Alma Mater, нагадування справжнім могилянцям про Велику Мету університету, яка не має залежати від волі окремих людей, які тимчасово обіймають посади.